Hospodárnosť.

Môžete sa na to pozrieť z akéhokoľvek uhla, čísla hovoria za všetko.

iVarioPro®

Vždy to správne riešenie.

Predpokladom úspešnej kuchyne je vysoká produktivita. Vďaka celej rade výkonných funkcií je zariadenie iVario Pro investíciou, ktorá sa rýchlo vráti. Spája v sebe funkcie viacerých kuchynských spotrebičov. Šetrí miesto, pracovnú dobu, suroviny, elektrickú energiu i vodu. A samozrejme taktiež peniaze.

Prehľad výhod, ktoré získate používaním programu :

Menšia kuchyňa.

Menej je viac. Priestor a čas.

Výkon plus presnosť – to je efektívna produkcia. 80 jedál, 62 minút, spokojný hostia. To je varenie bez nutnosti sledovania a bez straty kvality. To je varenie v zariadení iVario Pro L. Varenie, ktoré je naviac priestorovo úsporné, pretože dokáže nahradiť sporák, grilovaciu dosku, fritézu, sklopnú panvu i varný kotol. 

So zariadením iVario Pro nahradíte veľké množstvo bežných varných spotrebičov a ušetríte tak priemerne až 33 % miesta.

 

Usporiadanie kuchyne.

Predtým.

Potom.

Šetrite čas.

Zvýšenie výrobnej kapacity vďaka vareniu cez noc alebo vareniu v tlaku.

Obzvlášť v závodnom stavovaní je nutné využívať každú hodinu vo dne i v noci. Pritom vám pomôže iVarioPro®, ktoré pre vás dokáže pracovať i behom noci úplne bez nutnosti kontroly. Vďaka všestrannému inteligentnému riadiacemu systému jemne reguluje teplotu a do rána sa postará o dokonalý výsledok varenia. A už po dvoch minútach čistenia ho máte doobeda plne k dispozícií.

Varenie

cestovín

Pečenie / Dusenie

hydinového ragú

Fritovanie

hranoliek

rational-ivario-pro-ivario-boost-logo

Prudké orestovanie v rekordnom čase.

Len za 2,5 minúty dosiahne nádoba teploty 200°C a teplo si udrží aj vtedy, keď ju naplníte veľkým množstvom studenej pripravovanej potraviny. Varenie je až štyrikrát rýchlejšie, bez dlhého čakania, vsádzka za vsádzkou. Zhustená sieťovitá výhrevná štruktúra systému iVarioBoost® zaisťuje, že sa teplo dnom nádoby rovnomerne šíri k potravine a zabraňuje tak jej pripápeniu. 

Vďaka mimoriadnej kapacite môžete restovať dvakrát viac mäsa v lepšej kvalite ako na tradičných panviciach, grilovacích platniach, sklopných panvách či tlakových nádobách.

Prehľad výhod, ktoré získate používaním programu :

Váš nový výkonný partner.

Rýchly a presný.

Presvedčivý výkon 

15 kg cestovín

45 kg hovädzej sviečkovice Stroganov

120 litrov mliečnej ryže

30 kg  namočeného cíceru ( varenie v tlaku )

120 kg gulášu s omáčkou ( varenie v tlaku)

iVario Pro XL

22 min.

20 min.

70 min.

42 min.

88 min.

Vyššia vyťažitelnosť surovín

Minimalizujte vaše náklady na suroviny.

Už po niekoľkých málo sekundách je dno nádoby vďaka intenzívnemu výhrevnému výkonu prístroja iVario®Pro nahriaté a pripravené k použitiu. Vďaka variabilnej výkonovej rezerve je mimo toho možné restovať až o 40 % viac mäsa než v bežných sklopných panvách.

Z mäsa neunikne žiadna šťava – výsledkom toho je vyššia kvalita jedál a až o 17 % nižšia hmotnostná strata. Následné čistenie prebehne jednoducho behom niekoľkých minút a vy môžete vo veľmi krátkej dobe začať s ďalšou prípravou.

Varenie vývarov.

Klasická kuchyňa s inteligentnou prípravou.

Zdĺhavá príprava a obrovská fyzická námaha ? To všetko je teraz pri príprave vývarov minulosťou. Teraz ich pripravíte pomocou zariadenia iVarioPro, a to bez akéhokoľvek dohľadu. Väčšie kusy mäsa, ktoré sú zvyčajne pripravované v tekutine, 

 

Riadenie spotreby energie.

Maximálny úžitok pre radosť z varenia.

Nové inteligentné riadenie spotreby energie vyhodnocuje spotrebu energie a dokonale určuje výkon. Preto je možné znížiť príkon a náklady na inštaláciu a taktiež spotrebu energie. Vďaka výkonovým rezervám dokonca bez kompromisov u výsledkov varení.

... nakoľko nechcete plýtvať energiou.

Zníženie vašich prevádzkových nákladov.

Inovatívny výhrevný systém iVarioBoost stále dodáva optimálne množstvo energie tam, kde je to potrebné – a v správny okamžik. Vynikajúca distribúcia tepla a vstavaný inteligentný riadiaci systém iCookingSuite zabraňujú pripálenie alebo rozvarenie pokrmov. Úplne odpadá časovo náročné odmáčanie vyznačujúce sa vysokou spotrebou vody a čistenie prebieha v rádovo sekundách pomocou malého množstva vody a čistiacich prostriedkov.

Každý deň tak ušetríte až 40 % elektrickej energie a 70 % vody.

Indukčná varná doska

Plynová varná doska

Sklokeramická varná doska

iVario Pro

Váš zisk

Metóda výpočtu za rok

Váš zisk naviac za rok

Spočítajte si to sami

Mäso

Mäso

Až o 10 % nižšia spotreba surovín u denného menu ( mäso na rezančeky, ragú ) vďaka pečiacemu výkonu iVarioBoost. Až o 10 %* nižšia spotreba surovín u dusených pokrmov pripravovaných cez noc.

Náklady na suroviny u bežných sporákov, sklopných panvíc a varných kotlov.

61 782 €

Náklady na suroviny so zariadením iVario Pro

55 604 €

= 6 178 €

Energie

Priemierná úspora energie 68 kWh za deň vďaka vysokej miere účinnosti výhrevného systému * iVarioBoost.

68 kWh x 0,172 € za kWh

= 5 964 €

Pracovná doba

Priemerná úspora 120 minút pracovnej doby za deň na jedno zariadenie vďaka rýchlosti výhrevného systému iVarioBoost, automatické varenie so systémom iCookingSuite a taktiež vďaka vareniu cez noc.

1000 hodín x 5,50 € ( zmiešaná kalkulácia hodinovej sadzby účinnosť varenia / čistenie )

= 5 500 €

Čistenie

Priemerná ročná úspora vody a čistiacich prostriedkov*. Nie je nutné čistenie takého množstva hrncov a panvičiek.

600 litrov vody na každú smenu x 3,39 € / m3 a 50 litrov čistiacich prostriedkov za rok

= 1 416 €

Vaše navýšenie zisku za rok

= 19 058€

Priemerná prevádzkovaná reštaurácia pripravujúca 600 jedál denne ( 2 x servírovanie ) v zariadení iVario Pro L a XL, vyšší zisk v porovnaní s prevádzkou s bežným sporákom, sklopnou panvicou, varným kotlom a fritézou.

* v porovnaní s bežnými sklopnými panvicami, varnými kotlami a fritézami.